Spoštovani starši!

Naša srečanja v novem letu bomo pričeli s predavanjem gospoda Janeza Pravdiča z naslovom »Ne nasilju!«, ki bo v sredo, 8. 1. 2020, ob 17. uri v šolski jedilnici.

Cilji predavanja so:

– Starše seznaniti s pravnimi akti, ki se nanašajo na pravice do osebnega dostojanstva in varnosti, v povezavi z zaščito otrok in mladostnikov.

– Starše seznaniti s pojmom nasilje, z oblikami nasilja in jim predstaviti primere iz prakse ter pravilne in nepravilne primere ukrepanja po nasilnem dogodku.

– Ukrepi posameznih služb, ki se ukvarjajo s preprečevanjem nasilja med otroki in mladostniki, po nasilnem dogodku.

– Zakonski ukrepi zoper nasilnega mladoletnika.

– Pojasniti pomena »zlati most« za uspešno preprečevanje nasilja ali pravočasnega in pravilnega ukrepanja ob pojavu le-tega.

– Pojasniti vlogo policista VPO, ki jo ima pri preprečevanju nasilja med otroki in mladostniki ter oblike sodelovanja s šolami in s starši.

– Prispevek vsakega posameznika na varnost v lokalni skupnosti.

Vljudno vabljeni!