Spoštovani starši,

tudi na Osnovni šoli Jarenina se bomo pridružili Rdečemu križu Slovenije pri akciji zbiranja materialne pomoči za prebivalce Ukrajine.

Zbiralna akcija bo potekala na  šoli od ponedeljka, 14. 3. 2022 naprej. Prostor za oddajo je v prostorih gospoda hišnika.

Če bi želeli pomagati, vas trenutno prosimo za:
– higienske pripomočke (plenice, vložke, šampone, trda mila, otroške zobne paste, krtačke…)
– komplete prve pomoči in material za prvo pomoč (npr. obliži, povoji …)
– prehranske izdelke (z daljšim rokom trajanja, vsaj pol leta pred iztekom roka uporabe, zapakirana v originalni embalaži; ne sme biti v stekleni embalaži, npr. konzerve, suha hrana, otroška hrana )

Oblek, čevljev, posteljnine, odej in spalnih vreč v tem trenutku ne zbiramo.

Prosimo vas, da nam podarite le pomoč iz seznama, saj bo tako zbrana pomoč odgovarjala na potrebe ljudi v stiski in se ne bo po nepotrebnem kopičila v skladiščih.

Po zaključku zbiralne akcije bomo zbrani material odpeljali v skladišče RK v Mariboru.

Verjamemo, da bomo s skupnimi močmi pripomogli k reševanju humanitarne krize v Ukrajini.

Že vnaprej se vam zahvaljujemo za vašo solidarnost. Skupaj smo neustavljivi!

Kolektiv OŠ Jarenina