26. septembra smo na šoli obeležili Evropski dan jezikov, ki se širom Evrope praznuje že 23. leto zapored.
V ta namen so učenci od 6. do 9. razreda ustvarjali in »jezikali« v različnih delavnicah;
6. razred je predstavil različne države. 7. razred je, kot se za praznovanje spodobi, ustvaril nekaj sladkega. V 8. razredu so ustvarjali razglednice in se preizkušali v tujih jezikih, v 9. razredu pa so se ukvarjali z razvojem jezika.
Ker narečja bogatijo jezike, smo jim posvetili nekaj časa. Tako so učenci spoznali, da učiteljice na naši šoli govorijo različna narečja.
Seveda pa so tudi učenci od 1. do 5. razreda občutili praznovanje; sedmošolci so jih presenetili s “cake-popsi” in jim v različnih jezikih zaželeli dober tek.